categories
DOVANOS
KAIP ATPAŽINTI IR GYDYTI BLOGĄ KRAUJOTAKĄ

KAIP ATPAŽINTI IR GYDYTI BLOGĄ KRAUJOTAKĄ

Nesvarbu, kiek jums metų, koks esate sveikas ar koks geras jūsų kraujospūdis, Jūs galite turėti blogą kraujotaką, net to nežinodami. Prasta kraujotaka reiškia, kad kraujas kraujagyslėse cirkuliuoja lėčiau nei idealu. Nors tai nėra savarankiška sveikatos būklė, ji gali atsirasti dėl kelių sveikatos būklių. Prasta kraujotaka yra jūsų kūno būdas pasakyti, kad kažkas negerai, todėl neignoruokite šio svarbaus sveikatos patarimo/įspėjimo.

Prastos cirkuliacijos rizika

Didžiausia rizika, susijusi su prasta kraujotaka, yra kraujo krešulio susidarymas, dažniausiai blauzdoje. Jei kraujo krešulys atsilaisvina, jis gali nukeliauti į kitas kūno vietas ir sukelti gyvybei pavojingą insultą ar emboliją. Prasta kraujotaka taip pat gali trukdyti smegenų veiklai, lėtinti inkstų veiklą, sukelti venų varikozę ir sukelti rankų, pėdų ir kojų mėšlungį.

Prastos cirkuliacijos rizikos veiksniai

Nors kiekvienam gali susilpnėti kraujotaka, kai kurie žmonės yra labiau pažeidžiami. Kuo daugiau rizikos veiksnių turite, tuo didesnė tikimybė, kad pajusite blogą kraujotaką. Įprasti rizikos veiksniai yra šie:

       Didelis cholesterolio kiekis.

       Aukštas kraujo spaudimas.

       Rūkymas.

       Besaikis gėrimas.

       Valgyti daug riebios ir daug cholesterolio turinčios dietos.

       Antsvoris, ypač jei esate nutukęs.

       1 tipo arba 2 tipo diabetas.

       vartojate kontraceptines priemones ir rūkote arba esate vyresnis nei 35 metų; Kontraceptinių priemonių naudojimas paprastai nėra prastos kraujotakos rizikos veiksnys, tačiau vyresnėms nei 35 metų moterims ir rūkančioms tai padidina sulėtėjusios kraujotakos riziką.

Blogos kraujotakos simptomai

Prasta kraujotaka paprastai nesukelia rimtų simptomų, ypač ne ankstyvose stadijose. Tačiau tai retai būna be simptomų, o tai reiškia, kad jei atidžiai stebėsite savo kūną, tai suteiks jums užuominų apie jūsų kraujotakos problemas. Kai kurie ženklai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra šie:

       Pėdų patinimas, skausmas, dilgčiojimas ar tirpimas. Jei sergate cukriniu diabetu, šis simptomas ypač kelia nerimą. Laikui bėgant, didelis gliukozės kiekis kraujyje gali pažeisti kojų ir pėdų kraujagysles ir sukelti apatinių galūnių problemų.

       Neįprastai šaltos rankos ar kojos, net esant šiltam orui ar po mankštos.

       Nepaaiškinamas skausmas, ypač veriantis arba baisus maudimas, kulkšnių ar pėdų srityje.

       Venų varikozė, ypač kojų ir pėdų.

       Niežulys arba labai sausa kojų ir pėdų oda.

       Nuovargis, ypač kojų ir pėdų. Jūsų kojos gali jaustis pavargusios ir sunkios.

Ką tu gali padaryti?

Prasta kraujotaka nėra pati liga, o kitos sveikatos problemos, tokios kaip diabetas ar aterosklerozė, pasekmė. Daugeliu atvejų tai, kas sukelia prastą kraujotaką, yra nesveiko gyvenimo būdo pasirinkimas. Gydymo procesas prasideda nustatant, kokios sąlygos prisideda prie jūsų prastos kraujotakos. Tada gydytojas gali skirti vaistų, skirtų gliukozės kiekiui kraujyje reguliuoti, rekomenduoti stebėti gliukozės kiekį kraujyje arba skirti vaistus aukštam cholesterolio kiekiui ar hipertenzijai gydyti. Šios strategijos gali pagerinti kraujotaką ir netgi padėti išvengti vaistų:

       Numeskite svorio, jei turite antsvorio. Net jei nepasiekiate savo tikslinio svorio, numetę vos 5–10 svarų gali turėti didelės įtakos jūsų sveikatai.

       Sutelkite dėmesį į sveikatą, o ne į skaičių skalėje. Valgykite subalansuotą mitybą, kurioje gausu daržovių ir vaisių, ir būkite aktyvūs visą dieną, o ne trumpai mankštindamiesi.

       Padidinkite atliekamų aerobinių pratimų skaičių, net jei tik 10 minučių pertraukomis. Vaikščiojimas, plaukimas ir kiti mažai veikiantys būdai yra idealūs, jei esate prastos formos arba turite sąnarių problemų.

       Sumažinkite cholesterolio, natrio ir cukraus suvartojimą. Raudona mėsa, keptas maistas ir saldūs užkandžiai, tokie kaip blynai ir sausainiai, gali prisidėti prie svorio padidėjimo, širdies ir kraujagyslių problemų ir prastos kraujotakos.

       Valdykite savo stresą. Didelis stresas gali sukelti aukštą kraujospūdį, kraujotakos sutrikimus, lėtinį uždegimą ir prastą bendrą sveikatą. Meditacija, terapija, sąmoningumas ir naujų pomėgių ugdymas gali padėti.

Prasta kraujotaka gali būti baisu, tačiau tai neturi sukelti lėtinio skausmo ar širdies ir kraujagyslių problemų. Nevenkite aptarti kraujotakos problemų su gydytoju, net jei nerimaujate, kad pokalbis gali sukelti baisią diagnozę. Sužinoję, su kuo susiduriate, būsite geriau pasirengę tai gydyti ir mažiau bijote nežinomybės. Šaltinis: https://www.caredash.com

Rekomenduojame naturalius papildus cholesteroliui reguliuoti ir krautokai gerinti: naturalūs aukštos kokybės TEREZIA maisto papildai.