Krepšelis tuščias
Bruknės
Bruknė
Moksliškai žinoma kaip Vaccinium vitis-idaea, yra trumpas visžalis krūmas, duodantis valgomų vaisių.
Kitos uogos, tokios kaip mėlynės, spanguolės ir avietės, yra populiaresnės ir žinomos; bruknės visame pasaulyje populiarėja dėl savo naudos sveikatai. Bruknės yra mažesnės, sultingesnės ir šiek tiek saldesnės nei jų giminaitės - spanguolės. Jos šimtmečius buvo naudojamos kaip maistas ir kaip vaistas. Šios aitrios raudonos uogos gali būti valgomos žalios arba perdirbamos į skanią bruknių uogienę ar sirupą (populiarią Švedijoje ir kitose Skandinavijos šalyse). Bruknės taip pat gali būti vartojamos kaip maisto papildai.
Bruknių maistinė vertė
Be rūgštaus ir rūgštaus skonio, bruknės yra geras maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų šaltinis. Vartojant 100 gramų bruknių, yra 3,2 mg mangano, 2,4 mg vitamino B5, 11 mg vitamino C, 3,7 g bendro maistinių skaidulų, 11,5 g angliavandenių, 0,07 mg vario, 0,4 mg geležies, 0,12 µg vitamino B -12 ir 0,05 mg vitamino B1.
Bruknių nauda sveikatai
Bruknės šimtmečius buvo naudojamos ir kaip maistas, ir kaip vaistas. Palyginti su kitomis uogomis, jos yra ne mažiau vertingos ir kovoja su riebios dietos poveikiu ir blokuoja svorio padidėjimą. Atsiriboję nuo to, jie kovoja ir su diabetu bei nutukimu. Atsižvelgiant į šių uogų mitybos ypatybes, buvo priimta, kad visos bruknės ar jų sultys turi tam tikrų naudingų junginių, tokių kaip kvercetinas ir proantocianidinas, kurio taip pat gausu spanguolėse. Be to, buvo įrodyta, kad bruknių lapuose gausu bioaktyvių junginių, tokių kaip arbutinas- fitocheminis. Tradiciniuose austriškuose vaistuose vaisiai buvo naudojami kaip želė ar sirupas, gydantys virškinimo trakto, inkstų ir šlapimo takų sutrikimus bei karščiavimą.
Subcategories
bruknes
TEREZIA BRUKNĖS 60 KAPSULIŲPristatysime tarp Pr 7 ir An 8