categories
DOVANOS
Juodasis česnakas

Česnakas

Kokia yra juodojo česnako nauda sveikatai?

Senėjimo procesas, dėl kurio baltasis česnakas virsta juodu česnaku, sumažina junginio allicino (kuris yra atsakingas už unikalų česnako kvapą) ir kitų junginių, tokių kaip vandenyje tirpus S-alilcisteinas (SAC), kiekį. SAC yra stiprus antioksidantas, be to, jis yra lengvai absorbuojamas ir mažiau toksiškas nei kiti junginiai, paprastai randami česnakuose. Daugelis juodųjų česnakų naudų yra pagrįsti SAC, kuris tampa gausiausiu komponentu po brandinimo.

Štai keletas esminių juodojo česnako naudų sveikatai:

Sumažėjęs cholesterolio kiekis

Aukštas cholesterolio kiekis daugeliui iš mūsų yra šiuolaikinio gyvenimo dalis. Prasta mityba, kurią sudaro daug riebių paruoštų maisto produktų, gali padidinti „blogojo“ cholesterolio kiekį, o mankštos trūkumas gali dar labiau pabloginti problemą. Tačiau atrodo, kad juodasis česnakas teigiamai veikia cholesterolio kiekį organizme. 

Vieno tyrimo metu šešiasdešimčiai savanorių buvo duodama juodojo česnako arba placebo du kartus per dieną 12 savaičių. Mokslininkai nustatė, kad grupė, vartojanti juodąjį česnaką, pastebimai padidino didelio tankio lipoproteinų („gerojo“ cholesterolio) kiekį ir teigė, kad tai gali būti naudinga širdies ir kraujagyslių sistemai.

Kito eksperimento metu juodasis česnakas buvo pateiktas kartu su daug riebalų turinčia dieta, siekiant išsiaiškinti, ar tai daro įtaką cholesterolio kiekiui kraujyje. Išvados iš esmės atspindi ankstesnį tyrimą; pakilo gerojo, o blogojo cholesterolio - sumažėjo. Bendras cholesterolio kiekis taip pat sumažėjo tiems, kurie buvo aprūpinti česnako ekstraktu.

Paskutinis įrodymas yra Korėja, kurioje mokslininkai bandė įvertinti galimą juodojo česnako naudą sergantiems nutukimu. Jie taip pat nustatė, kad juodieji česnakai sumažino trigliceridų kiekį ir bendrą cholesterolio kiekį, palyginti su kontrole.

Nors dar tik ankstyvos dienos, iki šiol atliktas ribotas skaičius tyrimų rodo, kad juodasis česnakas gali padėti palaikyti sveiką cholesterolio kiekį organizme.

Stiprina imuninę sistemą

Buvo pasiūlyta, kad česnakai palaiko imuninę sistemą, skatindami baltąjį kraujo kūnelį, dalyvaujantį imuniniame atsake. Taip pat buvo ištirtas česnako vaidmuo peršalus, tačiau buvo pasiūlyta, kad jis gali sumažinti peršalimo ligų atsiradimą, nors tai patvirtinti reikia daugiau tyrimų.

Vieno tyrimo metu buvo bandoma palyginti baltųjų ir juodųjų česnakų „imunostimuliuojančius“ gebėjimus. Sveiki tiriamieji prieš imdami kraują vartojo vieną iš šių dviejų medžiagų. Tada ekspertai įvertino česnako ekstrakto poveikį baltiesiems kraujo kūneliams. Jie nustatė, kad juodojo česnako ekstraktas „pasižymi stipresne imunostimuliuojančia veikla nei žalias česnakas“. Be to, jie teigia, kad jų rezultatai rodo tvirtą ryšį tarp juodųjų česnakų aktyvumo ir „antioksidacinės bei priešvėžinės veiklos“.

Kita mokslininkų grupė, tirianti, kaip juodieji česnakai stiprina imuninę sistemą, rado įrodymų, kad veiksmas vyksta stimuliuojant vadinamąsias „natūralias žudiko“ ląsteles. Tai yra baltųjų kraujo kūnelių rūšis, kuri, pasak Britanijos imunologijos draugijos, yra „geriausiai žinoma dėl virusų užkrėstų ląstelių naikinimo ir ankstyvųjų vėžio požymių aptikimo bei kontrolės“.

Uždegiminis atsakas

Uždegimas susijęs su įvairiomis sveikatos komplikacijomis - nuo reumatoidinio artrito iki astmos, todėl bet kokia medžiaga, galinti sumažinti uždegiminį atsaką, gali būti jaudinanti. Korėjoje atliktas tyrimas, kuriame buvo tiriamas priešuždegiminis juodųjų česnakų poveikis, rado pakankamai įrodymų, leidžiančių manyti, kad jis „gali prisidėti prie uždegiminių ligų prevencijos ir gerinimo“.

Kovoja su bakterine infekcija

Didėjant susidomėjimui galima nauda juodajam česnakui, buvo ištirtas jo gebėjimas kontroliuoti navikus. Tačiau Japonijos tyrimas per vieną jų eksperimentą padarė gana stulbinantį atradimą. Jie rado įrodymų, kad juodųjų česnakų ekstraktas pasižymi antibakteriniu poveikiu, ypač reaguojant į vadinamuosius „mediciniškai svarbius“ patogenus, tokius kaip MRSA ir E.coli.

Suteikia antioksidacinę apsaugą

Juodasis česnakas turi daugybę antioksidacinių mechanizmų, kurie gali slopinti žalą, susijusią su senėjimu ir įvairių ligų vystymusi. Taip pat buvo įrodyta, kad jis padidina glutationo kiekį - kitą antioksidantą, kuris tarnauja daugeliui svarbių organizmo tikslų. Šis antioksidacinis poveikis parodė pažadą įvairioms sveikatos sąlygoms atliekant tyrimus su gyvūnais, įskaitant 2 tipo cukrinį diabetą ir kepenų sveikatą, tačiau norint patvirtinti šią naudą, reikia atlikti tolesnius tyrimus su žmonėmis.

Palaiko sveiką širdį

Buvo atlikta daug tyrimų, kuriuose buvo nagrinėjamas česnako poveikis širdies sveikatos veiksniams, įskaitant cholesterolį ir kraujospūdį. Pavyzdžiui, neseniai atliktame 12 savaičių tyrime buvo tiriamas sendinto česnako ekstrakto poveikis žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį. Mokslininkai nustatė, kad česnako papildai yra veiksmingi ir potencialiai naudingi kartu su įprastomis medicinos procedūromis.

Norint išsiaiškinti česnako poveikį, reikia atlikti daugiau tyrimų, ypač todėl, kad daugelis tyrimų iki šiol buvo atlikti tik naudojant gyvūnus, tačiau atrodo perspektyviai, nes tai yra naudingas sveikos mitybos priedas. 

Suteikia daug vitaminų

Čia verta paminėti vieną galutinę analizę, kurioje mokslininkai siekė įvertinti, kaip kietėjimo procesas veikia vitaminų kiekį. Vandenyje tirpūs vitaminai yra ypač svarbūs, nes jų negalima laikyti organizme; todėl, norint išvengti trūkumų, jie turi būti reguliariai vartojami dietoje. Ekspertai nustatė, kad šiluma, naudojama žaliam česnakui paversti juodu česnaku, tarsi sutelkia vitaminus, ir nustatė, kad „bendras vandenyje tirpių vitaminų kiekis juoduose česnakuose padidėjo maždaug 1,15–1,92 karto nei šviežiuose česnakuose“.

Pasiruošę išbandyti juodąjį česnaką?

Juodasis česnakas yra universalus ingredientas, todėl jį galima naudoti įvairiuose patiekaluose pagal kiekvieno skonį. Galite pradėti jį įtraukdami į marinatą, skirtą mėsai ar daržovėms padengti, arba į sriubą ar salotų padažą. Jei ieškote tik galimo juodojo česnako naudos sveikatai, dabar jį galima įsigyti kaip aukštos kokybės maisto papildą.

Subcategories

Aktyvūs filtrai

cesnakas
TEREZIA JUODASIS ČESNAKAS 60 KAPSULIŲ
JUODASIS ČESNAKAS CHOLESTEROLIUI – ŠIRDŽIAI - ANTIOKSIDANTAS Fermentacijos metu vykstanti reakcija keičia daugelį žalio česnako cheminių...
19,90 € Kaina
cesnakas
TEREZIA JUODASIS ČESNAKAS 60 KAPSULIŲ
JUODASIS ČESNAKAS CHOLESTEROLIUI – ŠIRDŽIAI - ANTIOKSIDANTAS Fermentacijos metu vykstanti reakcija keičia daugelį žalio česnako cheminių...
19,90 € Kaina

Pristatysime tarp An 18 ir Tr 19

219 pirkėjai jau pirko šią prekę
116 pirkėjai neseniai įsikėlė šią prekę į krepšelį
Likutis:
JUODASIS ČESNAKAS 60 KAPSULIŲ
  • Akcija!
cesnakas
TEREZIA JUODASIS ČESNAKAS 60 KAPSULIŲ
JUODASIS ČESNAKAS CHOLESTEROLIUI – ŠIRDŽIAI - ANTIOKSIDANTAS Fermentacijos metu vykstanti reakcija keičia daugelį žalio česnako cheminių...
19,90 € Kaina
JUODASIS ČESNAKAS 60 KAPSULIŲ
  • Akcija!
cesnakas
TEREZIA JUODASIS ČESNAKAS 60 KAPSULIŲ
JUODASIS ČESNAKAS CHOLESTEROLIUI – ŠIRDŽIAI - ANTIOKSIDANTAS Fermentacijos metu vykstanti reakcija keičia daugelį...
19,90 € Kaina
JUODASIS ČESNAKAS 60 KAPSULIŲ
  • Akcija!
cesnakas
TEREZIA JUODASIS ČESNAKAS 60 KAPSULIŲ
JUODASIS ČESNAKAS CHOLESTEROLIUI – ŠIRDŽIAI - ANTIOKSIDANTAS Fermentacijos metu vykstanti reakcija keičia daugelį žalio česnako cheminių...
19,90 € Kaina