Krepšelis tuščias
Shii-take grybas - valgomasis dantenis
Valgomasis dantenis - Shiitake grybas: Kvepiantis grybas.
Pagrindinė Shiitake grybų nauda: stiprina širdį ir kraujagysles.
Shii-take grybai yra vieni populiariausių grybų visame pasaulyje. Shiitake (Lentinus edodes) yra naudingas medienos puvimo grybas, kuris randamas Pietryčių Azijoje, daugiausia Kinijoje ir Japonijoje. Tai yra kai kurių specifinių gliukanų rūšių ir kitų teigiamų medžiagų šaltinis. Jis taip pat auginamas ir dėl aukšto gamybos lygio užima antrą vietą užaugintų grybų gamybos apimčių atžvilgiu. Šio grybo sporokarpai turi neabejotiną grybų skonį su krienų skoniu ir yra šiek tiek saldūs Kinijoje Shiitake vadinamas Xiang gu (香菇), kuris išvertus reiškia kvapųjį grybą. Kinijos Ming dinastijos metu Shiitake buvo laikoma „gyvenimo eliksyru“. Jie vertinami dėl sodraus, pikantiško skonio ir įvairios naudos sveikatai.
Gydomasis šitake poveikis
Shii-take grybai jau seniai naudojami tradicinėje kinų medicinoje. Jie taip pat yra Japonijos, Korėjos ir Rytų Rusijos medicinos tradicijų dalis. Shiitake Japonijoje auginamas šimtmečius, o savo vardą jis gavo nuo šiijmedžių (susijusių su buku ir ąžuolu), kuriuose jie randami augantys. Šiitake jau seniai naudojamas kaip maistas ir papildas Tradicinėje kinų medicinoje, nes manoma, kad jis padidina ilgaamžiškumą ir pagerina kraujotaką. Shiitake grybuose esantis polisacharinas „Lentinan“ parodė didžiulį pažadą kaip imunoterapijos agentas. Šie grybai puikiai tinka imunitetui, kepenų veiklai ir palaiko širdies ir kraujagyslių sistemą.
Tyrimai taip pat atrado Shiitake esantį junginį eritadeniną, kuris kai kuriuose tyrimuose sumažino cholesterolio kiekį. Šitake sudėtyje yra trys junginiai, mažinantys cholesterolio kiekį:
Eritadeninas. Junginys slopina fermentą, dalyvaujantį cholesterolio gamyboje.
Steroliai. Šios molekulės padeda blokuoti cholesterolio pasisavinimą žarnyne.
Beta gliukanai. Šios rūšies skaidulos gali sumažinti cholesterolio kiekį.
Shiitake taip pat gali padėti sustiprinti imuninę sistemą
Yra duomenų, jog stebimų žmonių, kurie per dieną suvalgydavo po du džiovintus šitake, po mėnesio imuniniai duomenys pagerėdavo. Manoma, jog pokyčius galėjo lemti šiuose grybuose esantys polisacharidai.
Shiitake puikiai tinka gaminant maistą, taip pat yra pakrauti B grupės vitaminų, kurie padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ir sumažinti uždegimą organizme.
Antibakterinis ir antivirusinis poveikis
Keletas šitake esančių junginių turi antibakterinį, antivirusinį ir priešgrybelinį poveikį. Didėjant atsparumui antibiotikams, kai kurie mokslininkai mano, kad svarbu dar labiau ištirti šitakės antimikrobinį potencialą.
Stiprina kaulus
Grybai yra vienintelis natūralus augalinis vitamino D šaltinis. Vitamino D kiekis grybuose skiriasi priklausomai nuo to, kaip jie auginami. Veikiami UV spindulių, jie sukuria didesnį šio junginio kiekį.
Shii-take grybas naudojamas gaminant maistą
Maistui gaminti naudojamas ir šviežias, ir džiovintas šitake. Jis turi imami skonį, kurį galima apibūdinti kaip pikantišką. Skonis nusakomas kaip penktasis – po saldaus, rūgštaus, kartaus ir sūraus.
Galima gaminti tiek su šviežiu, tiek su džiovintu šitake. Tiek džiovinti, tiek švieži grybai naudojami troškiniams, sriuboms, troškiniams ir kitiems patiekalams gaminti.
Šalutinis poveikis
Dauguma žmonių gali saugiai vartoti shiitake. Tačiau kai kuriems gali pasireikšti tam tikras šalutinis poveikis. Retais atvejais žmonėms gali atsirasti odos išbėrimas. Manoma, kad šią būklę, vadinamą šitakės dermatitu, sukelia lentinanas.
Subcategories
reishi-grybas-tikrinis-blizgutis
TEREZIA GRYBŲ KVARTETAS SU REISHI 60 KAPSULIŲshii-take-grybas-valgomasis-dantenis
TEREZIA SHII-TAKE GRYBAS SU RODIOLE 60 KAPSULIŲPristatysime tarp An 17 ir Tr 18
reishi-grybas-tikrinis-blizgutis
TEREZIA GRYBŲ KVARTETAS SU REISHI 60 KAPSULIŲPristatysime tarp An 17 ir Tr 18