categories
DOVANOS
NAUJI REIKALAVIMAI VAISTINĖLĖMS ĮSIGALIOJA NUO 2023 m. VIDURIO

NAUJI REIKALAVIMAI VAISTINĖLĖMS ĮSIGALIOJA NUO 2023 m. VIDURIO

2023 m. Lietuvoje įsigalios reikalavimas automobiliuose turėti naujos komplektacijos pirmosios pagalbos vaistinėles. Ir nors iki termino liko dar laiko, raginame nepalikti šio reikalo paskutinei minutei ir pasitikti pasiruošus iš anksto.

Patariame neatidėlioti šio pirkinio paskutinei minutei. Paskutinę minutę prekės paklausa ir kaina įprastai išauga, o nesuspėjusių įsigyti gali laukti baudos ar laiko gaišimas techninės apžiūros punktuose. 


Daugiausiai klausimų vairuotojams kelia turniketas

Naujajame pirmosios pagalbos rinkinyje, skirtame automobiliams, šalia įvairių tvarsčių bei pleistrų 2023 metais turės būti ir spaudžiamasis tvarstis, taip pat ledo maišeliai, turniketai arteriniam kraujavimui stabdyti ir vienkartinė veido kaukė dirbtiniam kvėpavimui atlikti.

Rinkinyje, kaip ir anksčiau, turės būti ir pirmosios pagalbos žirklės, vienkartinės medicininės pirštinės, speciali antklodė bei pirmosios pagalbos teikimo aprašas ir priemonių naudojimo instrukcija.

Paskelbus apie laukiančius pokyčius, vairuotojams bene daugiausiai klausimų kilo dėl turniketo. Turniketas yra skirtas stabdyti stipriam arteriniam kraujavimui iš galūnės susižeidus ir padidėjus nukraujavimo rizikai. Tiesa, šį prietaisą rekomenduojama turėti ne tik automobilyje, bet ir namų vaistinėlėje. Svarbu atkreipti dėmesį, kad turniketas yra medicinos priemonė ir privalo atitikti Lietuvoje bei Europos sąjungoje galiojantį reglamentą (ES) 2017/745.Turėti CE atitikties deklaraciją ir būtinai turi būti registruotas ES medicinos priemonių EUDAMED duomenų bazėje.


Norinčius papildyti jau turimą rinkinį – įspėja dėl galiojimo

Vaistininkė priduria, kad pageidaujantiems tik papildyti savo turimas vaistinėles reikalingais elementais – vienkartinėmis apsauginėmis plėvelėmis/pirmos pagalbos gaivinimo kaukėmis dirbtiniam kvėpavimui atlikti, vienkartiniais šalčio maišeliais ir turniketu, skirtu stipriam kraujavimui galūnėse stabdyti, pirmiausia vertėtų pasitikrinti turimo pirmosios pagalbos rinkinio galiojimo laiką.

Neretai pasitaiko atvejų, kad jau turimo rinkinio galiojimas pasibaigęs ir reikia atnaujinti visą vaistinėlę.

Emedical tiesiogiai bendradarbiauja su didžiausiais pasaulio gamintojais ir siūlo kokybiškus pirmosios pagalbos rinkinius vaistinėles, papildomų rinkinius. vaistinėlės pilnai sertifikuotos EU ir atitinka visus LT reikalavimus. Paruoštas platus asortimentas tiek norintiems keisti vaistinėles tiek norintiems jas atnaujinti.